Zagożdżon show !

To był zdecydowanie najlepszy i najbardziej emocjonujący mecz w tym sezonie! Rywalizacja z Wichrem Steklno była niezwykle ważna w kontekście walki zielono-białych o miejsce w tabeli dające szanse na awans do okręgówki. W obliczu tego, że zarówno Ogniwo Babinek, jak i GKS Kołbacz nie spuszczają z tonu, konieczne było zwycięstwo w derbach, aby utrzymać pozycję lidera.

Oczywistym było, że nasz rywal zza miedzy szczególnie mocno "zepnie" się na ten pojedynek, chcąc popsuć plany podopiecznym Marcina Lisa i odegrać się za ostatnie porażki z Grotem. Od początku zawodów było widać, że obie jedenastki są nastawione mocno ofensywnie, z zamiarem jak najszybszego napoczęcia rywala.

Sztuka ta udała się w 20 minucie Gardnianom - rajd lewą stroną Grzegorza Chmielowskiego został zakończony faulem w polu karnym, natomiast jedenastkę na gola pewnie zamienił Damian Zagożdżon

Niestety prowadzenia nie udało się utrzymać nawet do przerwy. Tuż przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej połowie - w 44 minucie z rzutu wolnego sprzed szesnastki sprytnie uderzył Kamil Stelmasik.

Wysokie tempo gry przed przerwą, a co za tym idzie spora utrata sił sprawiła, że w drugiej odsłonie gra była jeszcze bardziej otwarta. Oba zespoły stwarzały sobie dużo sytuacji do wyjścia na prowadzenie, brakowało jednak postawienia kropki nad i.

Mimo wszystko chyba nikt nie spodziewał się ile emocji przyniesie końcówka meczu. W 83 minucie ponownie prowadzenie objął Grot. Precyzyjne dośrodkowanie Grześka Chmielowskiego z rzutu rożnego wylądowało na głowie Zagożdżona, który idealnie przymierzył tuż przy słupku

Wydawało się, że to podetnie skrzydła gospodarzom i nie podniosą się oni po ciosie zadanym na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem. Nic bardziej mylnego - ambitna drużyna Wichra w 86 minucie przeprowadziła skuteczny atak, zakończony bramką Kamila Janaszczyka.

Końcowe fragmenty to już całkowite postawienie wszystkiego na jedną kartę przez obie ekipy. Blisko przechylenia szali zwycięstwa było zarówno przez jedną, jak i drugą stronę.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, ostatni cios zadali zielono-biali! Tuż po bramkowej sytuacji Wichra, piłka szybko znalazła po drugiej stronie boiska - a tam, znajdując się przed polem karnym, bohater meczu uderzył ją precyzyjnie z dystansu obok bezradnego bramkarza

Euforia na boisku oraz na trybunach, na których znajdowała się spora grupa kibiców, wspierająca naszych zawodników przez cały mecz (ukłony!) - tak można opisać to co działo się po końcowym gwizdku, który zabrzmiał od razu po strzelonej bramce.

Lider utrzymany, a przez najbliższe tygodnie będzie trzeba wykonać ogrom pracy, aby ten mecz nie na darmo przyprawił wszystkich o zawał serca!

Brawo drużyna!

21 kolejka klasa-A gr.4 - sezon 2021/22

Brzesko, 14.05.2022r, godz. 16:00

WICHER Steklno - GROT Gardno 2:3 (1:1)